У Раді планують змінити правила застосування акцизного та транспортного податку: що відомо

У Верховній Раді України зареєстровано законопроєкт №3704 щодо змін до Податкового кодексу по упорядкуванню структури акцизного податку та щодо транспортного податку. Група з 45 депутатів пропонує Верховній Раді звільнити від ПДВ з 2021 року учасників бойових дій та осіб з інвалідністю при імпорті автомобілів.

У Раді зареєстровано законопроєкт №3704 зі змінами до ПКУ щодо звільнення від ПДВ з 2021 року учасників бойових дій та осіб з інвалідністю при імпорті автомобілів. Про це сказано в пояснювальній записці до законопроєкту № 3704, зареєстрованому 19 червня.

Зокрема, пропонується внести зміни до Податкового кодексу щодо звільнення з 1 січня 2021 року від сплати ПДВ операцій з ввезення на митну територію України у митному режимі імпорту транспортних засобів особистого користування (автобуси, легкові автомобілі, вантажні до 3,5 тони і причепи до них) в кількості не більше одного учасниками бойових дій, особами з інвалідністю. При цьому наголошується, що ці податкові преференції не поширюються на транспортні засоби, якщо загальна сума належних до сплати митних платежів за одиницю становить понад 43 розмірів мінімальної зарплати, встановленої на відповідний рік (близько 200 тисяч гривень станом на 2020 рік), а також ці транспортні засоби не ввозяться з території країни-агресора та окупованих територій.

Проте, як повідомляє Ліга, запропонований групою аж з 45 народних депутатів законопроєкт №3704 не лише змінює правила застосування акцизного податку, а й суттєво коригує сферу транспортного податку. Транспортний податок збільшиться, а коло його платників різко зросте. Як відомо, зараз його сплачують в розмірі 25 тисяч гривень на рік власники легкових автомобілів, що не старше 5 років та коштують від 375 розмірів мінімальної заробітної плати (понад 1,77 млн грн станом на 2020 рік). Вказаний законопроєкт має на меті суттєво змінити ці правила.

По-перше, транспортний податок слід буде платити не лише з легковиків, а з транспортних засобів загалом. Під ними автори законопроєкту розуміють легкові автомобілі, мотоцикли, а також зареєстровані у Державному судновому реєстрі України або Судновій книзі України яхти та судна, човни та моторні катери.

По-друге, критеріями віднесення до об’єктів оподаткування стане те, що:- з року виготовлення транспортного засобу минуло не більше восьми років (включно);- середньоринкова вартість транспортного засобу становить понад 200 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року (у 2020 році це 944,6 тисячі гривень).

По-третє, ставка податку становитиме 6 розмірів мінімальної зарплати, встановленої на 1 січня податкового року, за транспортний засіб, з року виготовлення якого минуло не більше п’яти років (включно). За транспорт «віком» від шести до восьми років податок складатиме три мінзарплати. Для 2020 року ці показники становлять відповідно 28 338 та 14 169 гривень.

Нагадаємо, прем’єр-міністр України Денис Шмигаль розповів про план введення податку на виведений капітал. Цей податок може замінити податок на прибуток. Також повідомлялось, що голова податкового комітету Верховної Ради Данило Гетманцев повідомив, що в Україні почали працювати над новим алгоритмом, за яким буде вираховуватися податок на нерухомість. За його словами, те, як це відбувається сьогодні в Україні, не відповідає стандартам нарахування аналогічного податку в розвинених країнах.