У Приватбанку «відмили» 5,5 мільярда доларів

logo


Автор: WWW.antikor.com.ua
  20 грудня англійський суд видав наказ про всесвітній арешт активів Ігоря Коломойського (на фото ліворуч) і Геннадія Боголюбова. Судовий розгляд проти своїх колишніх власників почав Приватбанк
20 грудня англійський суд видав наказ про всесвітній арешт активів Ігоря Коломойського (на фото ліворуч) і Геннадія Боголюбова. Судовий розгляд проти своїх колишніх власників почав Приватбанк

Колишні акціонери Ігор Коломойський і Геннадій Боголюбов протягом 10 років завдали Приватбанку $5,5 млрд збитків. 16 січня міжнародна компанія «Кролл» оголосила результати перевірки. Шахрайство організували колишні власники і пов’язані з ними люди, заявили аудитори.

— З банку виводили кошти вкладників. Існують чіткі докази, що кредити надавали пов’язаним із колишніми акціонерами компаніям, — розповіла заступник голови Нацбанку України 45-річна Катерина Рожкова.

— У Приваті працював так званий «банк усередині банку». Він був центральним елементом виведення коштів. До цієї тіньової структури були залучені сотні працівників. 75 відсотків кредитного портфеля наприкінці 2016-го перевели до 36 компаній, пов’язаних із колишніми акціонерами. Більшість цих кредитів не погашається та є простроченими. Це призвело до збитків щонайменше у 5,5 мільярда доларів.

— Маячня, яку немає сенсу коментувати. Основне питання: куди і коли вивели гроші? Все інше — белетристика, — прокоментував результати перевірки 54-річний Ігор Коломойський «Українській правді». Тим часом їх передали до Генпрокуратури.

— Дослідження незалежної агенції матиме значення у позові України у Високому суді Лондона (20 грудня англійський суд видав наказ про всесвітній арешт активів Ігоря Коломойського й Геннадія Боголюбова у справі Приватбанку. — ГПУ). Документальні підтвердження, демонстрація схем виведення грошей будуть додатковим аргументом для рішення на користь України, — запевняє економіст 51-річний Борис Кушнірук. — Коли буде вердикт англійського суду, ніхто вже не казатиме про політичні репресії проти нещасного Коломойського. Рішення суду матимемо вже цього року. Та гроші швидко повернути не вдасться. Відповідачі подадуть апеляцію. Потім намагатимуться не виконувати рішення. Чекатимуть, що влада в країні зміниться. Сподіватимуться домовитися з наступною.

Не вірю, що всі 5,5 мільярда повернемо. Частина коштів уже витрачена. Зокрема, на те, що не окуповується, а не тільки на бізнес. Наприклад, банк видав кредит на будівництво стадіону «Дніпро-Арена». Зараз він коштує менше, ніж у нього вклали. Якщо вдасться повернути хоча б 3,5 мільярда доларів, вважатиму це хорошим результатом. Поки що Україна подала позов на 2,5 мільярда. І саме на цю суму накладений арешт судом Лондона.

Механізм повернення коштів є. У випадку невиконання рішення Високого суду Лондона Коломойський і Боголюбов не зможуть з’явитися ні в Україні, ні деінде в світі.

Чи зберігатиме Коломойський вплив в українській політиці, залежить від результатів наступних президентських виборів. Якщо переможе Порошенко, його вплив падатиме. Потреба виживання змушує теперішнього президента зменшувати вплив олігархату на політичне життя. Цього ж прагнуть західні партнери України. Якщо виграє Юлія Тимошенко, скоріш за все, будуть «договорняки». Коломойський тоді проявлятиме лояльність до неї на своєму телеканалі «1+1», а вона закриє очі на справу Привату.

×