У Польщі працює до 2 млн українців — спікер Сейму

logo


Минулоріч було видано 3 млн віз.

Спікер Сейму Польщі Марек Кухцінський вважає, що нині в Польщі працює до 2 мільйонів українців.

Про це пише «Європейська правда».

«За різними оцінками, в Польщі працюють 1,3-1,5 млн українців. Певний, що ця цифра вже більше – до 2 млн. Тільки віз минулого року було видано 3 млн»,- заявив він.

Читайте також: У Польщі суттєво погіршилося ставлення до українців та німців

ВідеоУ Польщі мікроавтобус із українцями зіткнувся з вантажівкою

Водій та один із пасажирів загинули на місці. Інші чотири пасажири – шпиталізовані. Трагедія сталася дорогою до Перемишля. Автобус із українськими заробітчанами, які працювали на реконструкції мосту у Старій Бірчі, раптово з’їхав на зустрічну смугу. Водій вантажівки не постраждав.

У Польщі мікроавтобус із українцями зіткнувся з вантажівкою

«Якщо порівняти із ситуацією у Німеччині, ми не маємо таких проблем із робітниками, і це сповнює нас гордістю. Ми здатні співпрацювати, адже ми дуже схожі», — резюмував Кухцінський.

Нагадаємо, 26 січня Сейм Польщі ухвалив закон про зміни до закону про Інститут національної пам’яті. Законопроект складається з двох частин. Згідно з першою, до відповідальності притягуватимуться усі, хто заперечує, підтримує або пропагує злочинні, на думку поляків, дії ОУН та УПА. Закон стосується визначення злочинів українських націоналістів та українських організацій, що співпрацювали з Третім рейхом. У другій групі змін йдеться про кримінальну відповідальність осіб, які очорнюють роль Польщі в Другій світовій війні, наприклад, «приписують польському народу або державі відповідальності або співучасті у злочинах, скоєних Третім рейхом».

6 лютого президент Польщі Анджей Дуда підписав цей закон.