У парламенті обіцяють розглянути проект держбюджету до 20 жовтня

logo


Фото: Український інтерес

Верховна Рада розгляне проект державного бюджету на 2019 рік до 20 жовтня. Саме ця дата визначена законодавством, нагадав спікер парламенту Андрій Парубій під час погоджувальної ради в понеділок, 1 жовтня.

“Нагадаю, що до 20 жовтня маємо ухвалити рішення по бюджету. Згідно з Бюджетним кодексом, перше читання має відбутися до 20 жовтня”, – зазначив Парубій.

У парламенті проект держбюджету представили 21 вересня.

Головні цифри

Мінімальна зарплата має збільшитися з 3723 гривень до 4123, а зростання ВВП планують на 3% – як і цьогоріч. Інфляція має уповільнитися до 7,4% із 9,9%. Державний борг має зменшитись по відношенню до ВВП – уже становитиме не 60%, а 52,2%, а згодом – 49%.

На безпеку і оборону виділять 209,5 мільярдів гривень. З цієї суми на розвиток і модернізацію військової техніки підк 36,2 мільярда – на 3,9 більше, ніж цьогоріч. Грошове забезпечення військових збільшиться на 24,1 мільярда і становитиме 108,3.На громадську безпеку виділяють 82,1 мільярда гривень.

Обіцяють збільшити мінімальні зарплати військовим до 10 тисяч гривень. “У ДСНС донедавна отримували 3,5 тисячі, а тепер ця позначка буде не меншою 9 тисяч гривень”, – наголосив Гройсман.

На модернізацію українських шахт спрямують 2,3 мільярди. На енергоефективність – 1,6 мільярдів. На підвищення надійності постачання електроенергії – мільярд. В альтернативні джерела енергії закладають 713,7 мільярда – на реконструктуризацію гідроелектростанцій. На теплі кредити піде 400 мільйонів.

Пріоритетом лишається ремонт доріг. Вони обійдуться у 56 мільярдів гривень (на 8,3 мільярда більше, ніж зараз). На безпеку дорожнього руху піде 2,5 мільярда (майже на мільярд більше), на розвиток доріг місцевого значення – 17,7 (+ 6,1 мільярда).

Бюджетом передбачили запровадження програми дотацій сільськогосподарським підприємствам. Зокрема, 1,38 мільярда – на компенсацію сільськогосподарської техніки. Загалом на агропромисловість піде 6,9 мільярдів гривень. Місцеві бюджети зростуть на 41 мільярд.

На освіту спрямовують 242 мільярди, а на модернізацію початкової школи – мільярд.

Сучасна система охорони здоров’я коштуватиме 92,3 мільярда (на 9,5 мільярдів більше, ніж минулоріч). За словами Гройсмана, сьогодні уже виписали 25 мільйонів рецептів на безкоштовні ліки. Але обіцяють не лише доступні ліки (мільярд), а й безкоштовну діагностику – на це спрямовують 2 мільярда.

На основну систему первинної охорони здоров’я виділяють 15,3 мільярда, наекстрену медичну допомогу – мільярд. До цієї суми свою частку докладе також місцева влада. Обіцяють перенавчити персонал, закупити необхідне обладнання, підвищити зарплати медикам. Очікується, що близько 20 мільйонів людей укладуть договір із лікарем до кінця року. Сьогодні це – 18 мільйонів.

Соціальні видатки складуть 301,8 мільярда гривень (+14,8 мільярдів гривень), і ще 5,4 мільярда піде на фінансування культури. Один мільярд виділять на підтримку державного кіно. “Сьогодні 80 українських кінострічок у виробництві. Важливо виділити 500 мільйонів на громадський бюджет – ці гроші підуть на формування культурної спадщини”, – наголосив Гройсман.

Наступного року Кабінет міністрів, Верховна Рада та Адміністрація Президента отримуватимуть менше грошей. На діяльність апарату ВР виділять на 4% менше, на 11% скорочують видатки Адміністрації Президента, фінансування Кабінету міністрів зменшується на 9%.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.