У окупований Крим в обхід санкцій поставили генератори німецької МАN — ЗМІ

logo


В окупованому Росією Криму в обхід західних санкцій встановили дизельні генератори німецького концерну MAN, повідомляє РБК з посиланням на джерело, знайоме з матеріалами Мінтрансу РФ. 

Устаткування німецької компанії встановили на керченський суднобудівний завод Затока для будівництва аварійно-рятувального судна вартістю 2,79 млрд руб. Завод спочатку планував закупити генератори у фінській компанії Wärtsilä, однак фіни відмовилися від угоди через санкції.

Німецька компанія MAN заперечує поставки генераторів в Крим, але допускає, що її обладнання перепродали. «Ми не беремо участі і не брали участь в будь-яких поточних або недавніх проектах з заводом Затока», — заявив РБК представник MAN Diesel & Turbo (підрозділ MAN, що займається виробництвом морського обладнання).

Нагадаємо, що в 2017 році розгорівся скандал навколо поставок до Криму газових турбін для електростанцій німецькою компанією Siemens. Поставки турбін, які спочатку були зроблені для установки на об’єктах в Краснодарському краї, були здійснені в обхід санкцій.

Siemens подав до суду на постачальників турбін в анексований Крим. Однак російські суди кілька разів відмовилися повернути турбіни.

Читайте также: