У «Нафтогазі» назвали нову знижену ціну на газ

Попередня ціна, гарантована урядом, скасовується.

У січні 2020 року оптова ціна на природний газ становитиме 4,65 грн за куб. м — це 25% менше, ніж у січні 2019 року.

Про це повідомили у «Нафтогазі».

Як зазначається, такою буде ціна для потреб населення, виробників тепла та інших захищених споживачів, яким компанія поставляє газ у рамках спеціальних зобов`язань (без урахування ПДВ, націнки газзбутів і витрат на транспортування газу магістральними і розподільними трубопроводами).

Читайте також:

«Це не разова акція». В уряді обіцяють зниження цін на тепло

Нова ціна розрахована згідно з постановою Кабміну. Україна виконує зобов’язання перед МВФ щодо поетапного переходу до ринку газу з вільним ціноутворенням і конкуренцією за побутового споживача між багатьма постачальниками газу.

Таким чином скасовується попередня ціна гарантована урядом. У компанії зазначили, що нова, знижена ціна газу застосовуватиметься автоматично для побутових споживачів, незалежно від того, яку ціну споживач вибрав раніше — квартальну чи місячну. Побутовим споживачам не потрібно нікуди звертатися або оформлювати будь-які документи.

Нагадаємо, українцям від поточного місяця, січня, за газ надійдуть нові платіжки, які розділять на дві частини. Тепер громадяни окремо будуть платити за газ і за його доставку, яку потрібно буде оплачувати щомісяця до 20 числа. За кожен день протермінування українцям обіцяють штраф. 

Відео

Українці платитимуть за газ по-новому: що змінилось і як уникнути штрафів

Від нового року платіжку за блакитне паливо розділили на дві частини. Тепер ми окремо платитимемо за сам газ і окремо за його доставку. До речі, за доставку слід платити до 20 числа кожного місяця. За кожен день протермінування буде штраф. Скільки і що робити, коли платіжка, яку слід було сплатити ще позавчора, прийшла тільки зараз, – дивіться далі.