У «Нафтогазі» критикують рішення Кабміну надати знижку на газ для Луганської ТЕС

logo


«Нафтогаз» України вважає, що рішення уряду надати Луганській ТЕС знижку на купівлю газу є субсидуванням приватного підприємства і створює небезпечний прецедент. Це рішення спричинить від 100 до 300 млн збитків державі щомісячно

Про це повідомляють у департаменті з комунікацій НАК «Нафтогаз України», інформує Depo.Донбас.

«Ця постанова є спробою здійснити приховане субсидіювання приватної компанії з державного бюджету. В цьому році 90% прибутку Нафтогазу за 2018 рік згідно з урядовим розпорядженням були перераховані до державного бюджету. Змушуючи Нафтогаз постачати газ приватній структурі за штучно заниженою ціною, уряд позбавляє доходів державний бюджет 2020 року», — сказано в повідомленні.

У НАК пообіцяли згідно зі ст. 11 Закону України «Про ринок природного газу», вимагати від держави компенсації збитків, понесених внаслідок виконання спеціальних обов’язків, накладених КМУ.

«Виконання урядового рішення лише у серпні спричинить збитки для Нафтогазу у розмірі понад 100 млн грн на місяць. При продовженні ситуації у зимовий період із зростанням ринкових цін та обсягів споживання сума збитків буде сягати 250-300 млн гривень щомісячно», — підкреслили в НАК.

В «Нафтогазі» нагадали, що Луганська ТЕС вже мала аналогічні проблеми в 2018 році. Тоді за рекомендацією уряду НКРЕКП встановила додатковий платіж на користь ТОВ «ДТЕК Східенерго». При цьому Луганська ТЕС отримувала газ на тих саме умовах, які діяли для інших підприємств, що мають право купувати газ Нафтогазу на пільгових умовах.

Нагадаємо, Кабінет міністрів України прийняв розпорядження про зниження ціни на газ для Луганської ТЕС. За словами Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана, це дозволить вирішити надзвичайну ситуацію в Луганській області.

Як відомо, Луганська ТЕС може отримувати вугілля залізницею тільки з російської території, тому що під’їздів до електростанції з контрольованої українською владою території немає. ТЕС забезпечує електроенергією північ Луганської області, близько 1 млн споживачів. З 29 липня Луганська ТЕС перейшла на використання газу через відсутність запасів вугілля внаслідок введеного Росією обмеження на поставки вугілля в Україну.

Більше новин про події у світі читайте на
Depo.Донбас

‘;
document.getElementById(‘fb-comments-block’).innerHTML = fb_block ;