У «Нафтогазі» готують чергове підвищення ціни на газ для українців

logo


У «Нафтогазі» готують чергове підвищення ціни на газ для українців

Повідомляє Патріоти України 19.02.2017 10:25

Остаточне рішення щодо цін на природний газ залежатиме від думки фахівців МВФ та долі позову проти російського «Газпрому» у Стокгольмському арбітражі.

Ціни на природний газ для населення з 1 квітня 2017 року можуть зрости на 40% у випадку, якщо не будуть продовжені покладені на НАК «Нафтогаз України» спеціальні зобов’язання з продажу газу для населення на пільгових умовах. Про це повідомив головний комерційний директор «Нафтогазу» Юрій Вітренко у своїй колонці на сайті видання НВ.

«Якщо не буде продовжено державне регулювання цін для потреб населення, так звані «спеціальні зобов’язання», то, виходячи з поточних цін на газ на європейських ринках, курсу гривні та інших факторів, можна очікувати, що ціни на газ для потреб населення зростуть на 40%», — повідомив він.

Вітренко також нагадав, що з 1 квітня поточного року Україна пообіцяла Міжнародному валютному фонду лібералізацію ціноутворення на газ для потреб населення та для продовження спецзобов’язань бажано отримати їх схвалення. «Якщо держрегулювання продовжать, з чим ще повинен погодитися МВФ, оскільки в меморандумі уряд обіцяв Фонду, що спеціальні обов’язки вводилися тільки до 1 квітня, то тоді підвищення цін, можливо, вдасться відкласти до жовтня», — пояснив він.

При цьому Вітренко наголосив, що якщо Стокгольмський арбітраж задовольнить позовні вимоги до російського Газпрому і держхолдинг почне імпортувати газ з ціною «хаб мінус», слід очікувати зниження оптової ціни для населення вдвічі порівняно з поточною ціною.

«Якщо до 1 жовтня не буде позитивного рішення в арбітражі, і якщо використовувати поточні форвардні ціни на газ з постачанням взимку 16-17 року, а інші параметри залишити незмінними, то можна очікувати, що підвищення оптових цін на газ для потреб населення становитиме як мінімум 47%», — підсумував Вітренко.

Читайте также: