У МЗС розповіли про «запобіжник» використання газопроводів як зброї (Відео)

logo


Олена Зеркаль
Олена Зеркаль

5 канал

20.07.2018 18:23

Санкції – не панацея, адже країни Євросоюзу дуже обережно ставляться до їх запровадження

За темою

>
«Північний потік-2»: Зеркаль назвала чотири країни, які не підтримують Україну

В ефірі «Інформаційного вечора» на «5 каналі» заступник міністра закордонних справ України з питань європейської інтеграції Олена Зеркаль пояснила, що може стати на заваді «газовому шантажу» і чому на санкції західних партнерів через «Північний потік-2» очікувати не варто.

«Зараз говорити про те, що одні країни Європейського Союзу будуть намагатися адвокувати нашу позицію щодо запровадження санкцій по відношенню до компаній інших держав (через участь у будівництві газогону «Північний потік-2″ – ред.) не варто. Варто говорити про те, що прийняття відповідного регулювання, яке унормує діяльність будь-якого газопроводу в зоні офшор, тобто в морських водах, убезпечить від неконтрольованого використання газопроводів як зброї», — заявила заступниця глави МЗС.

Також Зеркаль пояснила, чому Європа не квапиться запроваджувати відповідні санкції.

«Країни Європейського Союзу дуже обережно ставляться до питань запровадження санкцій, бо торгівельна політика – це політика балансів і пошуку балансів інтересів. І весь час – останні 70 років – світ намагався знайти баланс інтересів для того, щоб не було жодних військових дій», – уточнила вона. 

Детальніше – дивіться у відео:

Довідка. Проект «Північний потік-2» має постачати газ із родовищ на півночі РФ безпосередньо до Німеччини дном Балтійського моря, оминаючи традиційні транзитні маршрути через Україну і Словаччину. Проект має розширити здатності вже збудованого першого «Північного потоку». Компанія Nord Stream-2 AG («Північний потік-2»), що опікується плануванням будівництва, належить російському «Газпрому» на 100% через його філію в Нідерландах.

Нагадаємо, раніше Президент України Петро Порошенко заявив, що «Північний потік-2» – це політичний хабар Німеччині за лояльність до Росії.