У Мінську пройде зустріч помічників глав держав «нормандської четвірки»

logo


Консультації помічників глав держав «нормандської четвірки» відбудуться 6 квітня в Мінську. Про це повідомив в середу прес-секретар президента РФ Дмітрій Пєсков.

Про проведення цих консультацій оголосили після телефонної розмови президента РФ Владіміра Путіна з канцлером Німеччини Ангелою Меркель і президентом Франції Франсуа Олландом.

Пєсков уточнив, що Росію на зустрічі представлятиме помічник президента РФ Владіслав Сурков.

Напередодні президент України Петро Порошенко повідомив, що країни «нормандської четвірки» опрацьовують порядок денний для майбутнього загального саміту. 

Президент нагадав, що днями відбулася телефонна розмова з президентом Франції Франсуа Олландом і федеральним канцлером Німеччини Ангелою Меркель.

«Ми домовилися про те, що ініціюємо або запропонуємо порядку денного для саміту Нормандського формату, де ми рішуче будемо вимагати дотримання та імплементації Мінських угод, обговоримо дорожню карту Мінських угод, реалізацію цього процесу. Я вдячний нашим європейським партнерам, що в разі, якщо Росія не продемонструє свою готовність припинити вогонь, свою готовність запровадити пакет з безпеки, наші партнери готові продемонструвати продовження санкцій проти РФ як ефективний механізм мотивації РФ дотримуватися узятих на себе зобов’язання при підписанні Мінських угод», — зазначив президент України.

Як повідомлялося, попередні переговори у «нормандському форматі» глав МЗС України Павла Клімкіна, Німеччини Франка-Вальтера Штайнмаєра, Франції Жана-Марка Еро та Росії Сєргєя Лаврова відбулися 29 листопада.

Читайте также: