У Мінфіні розповіли, як убезпечать Україну від потрапляння до офшорного списку

logo


КИЇВ. 18 червня. УНН. Для того, щоб Україні не потрапила до офшорного списку, їй необхідно імплементувати мінімальний стандарт BEPS, який складається із чотирьох кроків. Про це на Міжнародні й практичній конференції «Україна Антиофшорна» заявив радник міністра фінансів Євген Козлов, передає кореспондент УНН.

«Україні треба імплементувати чотири кроки (мінімальний стандарт, — ред.) стандарту BEPS із 15. Інакше вона може опинитись в офшорному списку», — сказав Козлов.

За словами радника міністра, мінімальний стандарт передбачає: крок 5 — harmful tax practices (шкідливі податкові режими), крок 6 – treaty abuse (метод РРТ розглядається як основний), крок 13 – country-by-country reporting (пропонується встановити ліміт для подання звітності на рівні 50 млн євро), крок 14 – dispute resolution.

«Пункти 6 та 14 будуть виконуватись шляхом приєднання до проекту протоколу MLI», — уточнив він.

Козлов зауважив, що представлені позиції міністерства були сформовані за вже екс-міністра Олександра Данилюка, тому окремі аспекти бачення за головування в.о. міністра фінансів Оксани Маркарової можуть змінитись.

Як повідомляв УНН, одним з основних аспектів закону «Про валюту», довкола якого точаться дискусії, є вимога імплементації пакету BEPS.