У Мінфіні пояснили, чому перенесли на грудень 2021 року підвищення мінімалки

Міністр фінансів Сергій Марченко пояснив, чому підвищення мінімальної заробітної плати до 6,5 тис. перенесли на грудень 2021 року. За його словами, це сталося через те, що вливання коштів в економіку вплинуло на інфляцію.

Про це він сказав 26 листопада в прямому ефірі ток-шоу «Право на владу» на телеканалі «1+1». 

«Першого липня 2021 року планувалось (збільшити мінімальну заробітку плату. — Ред.) до 6 500 грн. Зараз (планується. — Ред.) 1 грудня 6500 грн. Це пояснюється тим, що у нас певним чином такі шокові іноді вливання коштів в економіку впливають на інфляцію. Ми подискутували з нашими партнерами і визначили, що нам дійсно варто відкласти це підвищення до кінця року. 1 грудня є більш ніж нормальним терміном запровадження 6500 грн», — заявив він.

Водночас на запитання ведучої ток-шоу Наталі Мосейчук про те, чому не буде підвищення зарплат вчителям, Марченко відповів:  «Чому не буде? Буде. Є єдина тарифна сітка. Є мінімальна заробітна плана. Заробітні плати вчителів не будуть знижені і будуть підвищені в запланованих обсягах».

Нагадаємо, 23 листопада Кабінет Міністрів України ще на рік переніс реалізацію постанови про підвищення мінімальних зарплат вчителів на 20-70%.