У Мінекономіки назвали області-лідери за обсягом незареєстрованих сільгоспземель

Незареєстрованих сільськогосподарських земель найбільше на Миколаївщині.

Міністр економіки, торгівлі та сільського господарства Тимофій Милованов назвав топ-5 областей з найбільшими площами сільськогосподарських земель, які не внесені в державний кадастр.

Про це Милованов написав у своєму Facebook.

Так, найбільше земель, не зареєстрованих у Держгеокадастрі, виявили у Миколаївський області — 409 тисяч гектарів із загальної прощі сільгоспугідь в області у 2,27 мільйона гектарів. Далі йдуть:

Одеська – 282 тис. га,
Луганська – 270 тис. га, 
Запорізька – 265 тис.  га,
Херсонська – 263тис. га.


Тимофій Милованов/Facebook Інфорграфіка

Нагадаємо, Верховна Рада під час засідання 13 листопада ухвалила у першому читанні депутатський законопроєкт 2178-10, який запроваджуватиме ринок землі в Україні. За відповідне рішення проголосували 240 депутатів. Серед них 227 голосів дали депутати від «Слуги народу» та 13 позафракційних. 

Передбачається, що ринок землі запрацює від 1 жовтня 2020 року. Саме тоді буде скасований мораторій на відчуження земель сільськогосподарського призначення.

Відео

Що передбачає законопроєкт про продаж землі. Інфографіка

Рішення підтримали 240 народних депутатів. Голосуванню передувало блокування трибуни, перемовини президента з фракцією «Слуга народу» за зачиненими дверима, критика від усіх парламентських фракцій, а також пікет під ВР. Проєкт закону про ринок землі передбачає з 1 жовтня 2020 скасування заборони на продаж землі.