У Києві з опалого листя робитимуть паливні брикети

logo


На даху хірургічного відділення Волинської обласної клінічної лікарні встановили сонячну електростанцію потужністю 10 кВт. Зекономлені кошти витратять на лікування хворих.

37 панелей облаштували у рамках проекту “Сонячна лікарня”, який реалізує фонд “Здоров’я для всіх”, передає volynpost.com.

Головний лікар Іван Сидор розповів, що після довгих пошуків медзаклад таки знайшов спосіб заощадити енергоносії.

“Ці панелі допоможуть економити 300 тисяч гривень у рік, – зауважив Іван Сидор. – Навесні реалізуємо другий етап: встановимо на даху сонячні панелі потужністю 20 кВт – і тоді економія сягне понад мільйон гривень”.

Читайте також: Відкрили найбільшу сонячну електростанцію у Західній Україні

Зекономлені кошти лікарня витратить на лікування хворих.

“Це частина врятованих життів, комфорт для пацієнтів, – наголосив він. – Майбутнє за такою енергетикою”, – йдеться у повідомленні.

Реалізувало сонячний проект ТОВ “Солар Сервіс” з Миколаєва. Сонячну електростанцію на даху Волинської обласної клінічної лікарні встановили за тиждень.

“СЕС генеруватиме електроенергію протягом усього року: у літній період більше, – розповідає директор ТОВ “Солар Сервіс” Дмитро Колосовський. – Велика площа даху дозволяє повністю встелити його сонячними панелями”.

Читайте також: Водоканал на Вінниччині працюватиме на сонячній енергії

На Волині це друга лікарня, де встановили сонячні панелі. Першопрохідцем був медзаклад у Володимирі-Волинському. Тоді на проект витратили 270 тисяч гривень.

Фонд “Здоров’я для всіх” уже 5 років реалізує програму “Сонячна лікарня”, в рамках якої сонячні панелі встановили у 30-ти лікувальних закладах України.

“Почали ми з півдня – результат нас підбадьорив і подібні проекти почали реалізувати по всій країні, – розповів голова фонду Сергій Шевчук. – Три станції облаштували у Донецькій області, у санаторії “Куяльник” (Одеська область), у київських лікарнях”.  

Коментарі

Переглянуто: 119

Hits: 124

Читайте также: