У червні оплату за комунальні послуги перерахують з урахуванням субсидії – експерт

logo


«Постановою Кабінету Міністрів було визначено, що із 1 травня 2018 року набувають чинності нові правила призначення житлової субсидії. На жаль, у травні органи соціального захисту не змогли перепризначити житлову субсидію – з технічних причин», – розповів в ефірі програми «День у мегаполісі» Максим Бученко, заступник директора Департаменту соціального захисту КМДА.

«Тому було вирішено, що в цьому місяці будуть приходити стовідсоткові платіжки [за комунальні послуги] всім, хто користувався житловою субсидією, без урахування субсидії. А у червні, після призначення житлової субсидії, організаціями – надавачами послуг будуть здійснені перерахунки з урахуванням суми субсидії та буде виставлена переплата, якою громадяни в подальшому можуть зменшувати плату за комунальні послуги», – пояснив експерт.

«Теоретично, у разі виникнення заборгованості, в нових правилах сказано: якщо громадянин не сплачує за комунальні послуги, він буде позбавлений права на отримання житлової субсидії. Але виходячи з того, що ми дійсно не могли перепризначити житлову субсидію вчасно, цей етап ми наразі відтерміновуємо до липня», – зазначив Максим Бученко.

«Тобто в разі несплати громадяни не будуть позбавлені права на отримання субсидії. Та наступного місяця їм все одно доведеться сплатити – але вже подвійну суму – за комунальні послуги з урахуванням суми субсидії», – сказав він.

Читайте також: На трудову міграцію впливає не так безвіз, як економічні та соціально-політичні обставини в країні – експерт

Читайте також: Відмовлятися від слова «батьки» – недоречна ініціатива Міносвіти – політолог