У Чернівецькій області поширюється чума свиней

logo


У Чернівецькій області поширюється чума свиней

Тиждень тому у фермерському господарстві підприємця з села Мамалига (Новоселицького р-ну) виявили вірус африканської чуми свиней. 9 свиней загинули, ще 118 забили безкровним методом. Тіла всіх 127 спалили. У приміщенні провели дезінфекцію та чистку.

Держпродспоживслужба  розглядає дві версії занесення вірусу. Перша – через використання для годівлі тварин кухонних відходів, серед яких могли бути шматочки ковбаси, шинки, сала (у копчених м’ясопродуктах вірус може зберігатися 3-6 місяців). Друга – через гризунів із сусіднього приміщення, де виготовляють паливні брикети (матеріал для брикетів завозять з лісу, вірус міг перенестися від диких тварин).

На днях хворих на АЧС свиней виявили в приватному господарстві у селі Котелеве (Новоселицького р-ну). За результатами аналізу встановлено ДНК вірусу африканської чуми свиней. Визначено зону спостереження радіусом в 10 км (села Черлена, Малинівка, Динівці, Щербинці, Форосна, Берестя, Довжок, Жилівка, Маршинці, Строїнці, Тарасівці та місто Новоселиця), де проводять заходи згідно “Інструкції щодо профілактики та боротьби з африканською чумою свиней”.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram, Facebook, Instagram.