У Болгарії збудують газопровід, що постачатиме російський газ в обхід України

logo


Болгарія підписала контракт на будівництво газопроводу, який транспортуватиме російський газ з «Турецького потоку» до Європи в обхід України.Газопровід, який у Болгарії називають «Балканським потоком», має постачати газ від кордону Болгарії з Туреччиною до кордону Болгарії із Сербією, повідомляє інформагенція AP в середу, 18 вересня.

Контракт підписали газотранспортний оператор «Булгартрансгаз» і консорціум Arkad у складі італійської Arkad ABB S.p.A. й саудівської Arkad Engineering & Construction Company. Вартість угоди — 1,1 мільярда євро, передає інформагенція «Інтерфакс». Документ підписали після майже піврічної тяганини в Вищому адміністративному суді Болгарії.

«Балканський потік» має допомогти прокачувати газ до Сербії, Угорщини й Австрії. Сторони планують збудувати газогін завдовжки в 474 кілометри.

Нагадаємо, що «Газпром» завершив будівництво двох гілок морського газопроводу «Турецький потік» на дні Чорного моря. Одна з цих гілок має постачати газ на турецький ринок, а інша — на європейський із продовженням на території Болгарїі, Сербії й Угорщини.