У 2017 році Україна увійде в трійку найбільших експортерів малини в Європі

logo


У 2017 році Україна увійде в трійку найбільших експортерів малини в Європі після Сербії та Польщі.

Наповнюваність внутрішнього ринку молоком скоротилася майже на 5%
За 8 місяців 2017 частка агропродукції в експорті товарів склала 41%

Про це заявив економіст департаменту технічного співробітництва продовольчої і сільськогосподарської організації ООН (ФАО) Андрій Ярмак на своїй сторінці у Facebook.

«Доводилося якось чути, що Україна, може ввійти вже поточного року в десятку найбільших світових експортерів малини. Насправді, все значно цікавіше. Україна уже входить в десятку за підсумками минулого року. Більше того, ми займали шосте-сьоме місце в світі за обсягами чистого експорту замороженої малини», ― зауважив Ярмак.

За його словами, у 2017 році Україна увійде в трійку найбільших експортерів малини в Європі після Сербії та Польщі.

«В світі ми будемо четвертими, пропустивши вперед ще й Чилі», ― додав експерт.

Так, за обсягами експорту Україна поступається й далі таким країнам як Голландія чи Бельгія, але вони є ре-експортерами та нетто-імпортерами, тобто імпортують більше, ніж експортують.

«А ось тут найцікавіше ― між нами та лідерами буде лишатися справжня прірва в обсягах. Приємна ж новина в тому, що майже всі країни в ТОП-10 знижують експорт. Отже ми будемо поступово займати їхнє місце», ― зазначив Ярмак.

«Дуже бажано не повторити тих помилок, які були зроблені іншими лідерами свого часу. Про це ми регулярно говоримо на наших семінарах. І якщо ми будемо вчитися на чужих помилках, ми подолаємо відстань до Польщі, Чилі та Сербії протягом 5-7 років, та вийдемо в світові лідери. Думаю, що можна з високим рівнем впевненості прогнозувати вихід в число лідерів світового експорту малини приблизно за 10 років», ― наголосив він.

За його словами, найбільшою проблемою на шляху до цієї мети є робоча сила.

«Але це не буде проблемою, якщо ми будемо вкладатися в маркетинг, і не забувати, що малину збирають люди, і з ними теж потрібно працювати системно. Глобально наша найбільша проблема в цій галузі ― це рівень знань», ― підсумував експерт.

Нагадаємо, Нідерланди зацікавлені у співпраці з українськими садівниками.

Читайте также: