Турецький потік несе таку ж загрозу, як і Північний потік-2 — Коболєв

logo


Проект «Турецький потік» є для України такою самою загрозою, як і Північний потік-2.

Про це у ефірі каналу «Прямий» сказав голова НАК «Нафтогаз України» Андрій Коболєв, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Нитка Турецького потоку така ж загрозлива, як і Північний потік-2. Вона просто менша за обсягом, але загроза така ж сама: зняття транзитних обсягів з України та переведення іншим маршрутом. Вести перемовини з турками дуже складно, хоча певним білим фактом у цій історії є той факт, що нам вдалося заарештувати акції Блакитного потоку та акції Північного потоку у Європі завдяки виграшу у Стокгольмському арбітражі», — сказав Коболєв.

Читайте також: Коболєв порівняв борги обласних постачальників Нафтогазу з траншем МВФ

За його словами, ці події сигналізували турецькій стороні, що Турецький потік може бути не на стільки вигідним проектом, як про це говорять росіяни.

«Турецька сторона побудувати цей проект сама не може, бо весь сенс цього проекту — продовження нитки територією Європи. І тут з’являються європейські правила. Перша нитка турецького потоку передаватиме газ виключно у Туреччину. Щодо другої нитки, нам тут потрібна допомога Європи. Якщо Європа скаже, що їй більше подобається консорціум з Україною, українці є їх партнерами, то цей проект втратить сенс», — додав Коболєв.

Читайте також: Нафтогаз підвищує ціни на газ для промисловості

Як раніше повідомляло агентство, Нафтогаз зобов’язали продавати газ населенню за старою ціною до 18 жовтня.