Товарообіг між Україною та Бангладеш демонструє висхідну тенденцію

logo


Бангладеш входить в ТОП-10 покупців української пшениці та інших зернових, і, згідно з даними Держкомстату, товарообіг між країнами має висхідну тенденцію.

Про це заявила директор компанії Daniel Trading SA Олена Нероба, пише «АПК-Інформ».

Так, за словами експерта, рівень корупції в Бангладеш часом дивує навіть досвідчених українських трейдерів, і також існує регіональна особливість максимально затримувати оплату за поставлену продукцію.

«Ситуацію не рятує навіть торгівля з умовою відкриття акредитива, так як це веде до подорожчання товару, а Україні дихають в спину конкуренти. Крім того, почастішали випадки недобросовісної гри на якості продукції, що поставляється, особливо в частині рослинної олії. У гонитві за конкурентною ціною такі виробники і постачальники не тільки негативно впливають на репутацію України, але і створюють бар’єри для торгівлі товаром, відповідним всім нормативам якості. Крім того, є і технічні складності, серед яких ― неглибокі акваторії портів та низька норма вивантаження, що негативно позначається на вартості фрахту», ― уточнила Нероба.

Також експерт зазначила, що Україна є для Бангладеш постачальником фуражу, а високопротеїнове зерно традиційно імпортується з Індії, Росії, Австралії та Канади з двох причин: по-перше, це територіальна близькість, а по-друге, недостатня пропозиція продовольчого зерна в Україні.

«Винятком став 2017/18 МР, коли погода знову скоригувала традиційну географію закупівель. Разом з тим, Бангладеш залишається однією з пріоритетних країн для України. Зростання населення стимулює попит на продовольчі та фуражні культури. Українські виробники і трейдери сподіваються на стимулювання розвитку відносин на державному рівні, хоча і не залишають спроб вийти на нові ніші ринку Бангладеш як самостійно, так і за підтримки профільних асоціацій», ― підсумувала Нероба.