Термінал у Запорізькому міжнародному аеропорту буде добудований в цьому році

logo


Вперше детально обговорили і перспективи зведення аеропорту в селищі міського типу Солоне, що неподалік Запоріжжя.

Збільшення кредиту на три мільйони доларів та виділення додаткових коштів з міського бюджету на будівництво нового терміналу Запорізького міжнародного аеропорту. Ці два питання на вчорашній сесії обговорювали дуже жваво. 247 млн грн з міського бюджету потрібні для проведення внутрішніх і зовнішніх робіт, зазначив міський голова.

Грошей потрібно чимало, тому обговорення проектів рішень тривало більш ніж півгодини. Володимир Буряк зазначив: розвиток повітряних воріт сьогодні — одне з пріоритетних завдань влади.

Депутатів хвилювало питання: що буде з запорізьким аеропортом, якщо держава збудує термінал в Солоному. Нещодавно на розробку такого проекту виділили гроші з держбюджету.

Побудувати аеропорт в полі — задача з надскладних, зазначили на сесії. У Запоріжжі ремонтують iснуючу смугу, а термінал зводять на місці, де вже є комунікації, електромережі та транспортна інфраструктура. До того ж, в аеропорту є і радіолокаційне, і світлосигнальне обладнання. В Солоному цього немає.

І це за умови стабільного фінансування. А для цього необхідно ще знайти інвестора, зазначив міський голова. Втім, як показує практика, в Україні зараз є багато інших важливих питань.

А Запорізький аеропорт тим часом вже працює на перспективу. Закінчити будівництво терміналу планують восени цього року. Паралельно відкриваються і нові рейси. Нещодавно Запоріжжя відвідали представники компанії лідера авіаперевезень в Німеччині.

Після обговорень депутати обидва проекти рішення щодо збільшення фінансування — підтримали.