Тарас Загородній: Причина завищених тарифів на «комуналку» – монополізація ринку ЖКГ

logo


 «Причина великої заборгованості за споживання комунпослуг (70 млдр. грн на кінець березня) полягає в тому, що тарифи дуже завищені. І основною причиною завищення є монополізація ринку ЖКГ». 

Таку думку висловив в ефірі програми «Київ LIVE» телеканалу «Київ» керівний партнер Національної антикризової групи Тарас Загородній.

«Немає конкуренції – немає можливості обирати. Ці питання можна вирішити виключно на державному рівні. У жодній країні світу держава не залишала сам-на-сам своїх громадян з енергетичними компаніями. Адже боротися пересічним громадянам з монополістом – все одно як стати з лопатою перед танком. А от влада має всі можливості демонополізувати ЖКГ. Поки цього не відбудеться ціни на комунальні послуги лише зростатимуть», – сказав експерт.

«Водночас і систему нарахування субсидій також слід кардинально змінювати. Адже теперішнє субсидіювання не стимулює. Люди поставлені в умови, коли виходячи на роботу, можна втратити більше, ніж не працювати і одержувати кошти. Чимало ситуацій, коли громадяни просять мінімальну зарплату, а решту в конверті, аби не втратити субсидію. Гроші варто вкладати в модернізацію систем, енергозаощадження. Тарифи ж слід співвіднести з доходами громадян», — зазначив Тарас Загородній.

Нагадаємо, що з травня вступає правило, що домогосподарства, які заборгували понад 340 грн за комунпослуги позбавлять права на субсидію.

Крім того, з 1 травня за борги буде призначатися пеня у розмірі 0,01 % за кожен день простроченого платежу. Тобто, не заплатили за квітень до 20 травня – з 21 травня почне нараховуватись пеня. А коли будуть призначатися субсидії на наступний період, боржникам зовсім загрожують позбавити субсидій. 

Читайте також: Одна з головних проблем у впровадження медичної реформи – це юридичні колізії — Наталя Лісневська

Читайте також: Нардепи ухвалили «мовний» закон