Свобода та рівноправність: влада спростовує міфи щодо законопроєкту про працю (Відео)


14 січня в інформаційному агентстві «Укрінформ» міністр розвитку економіки Тимофій Милованов, його заступниця Юлія Свириденко та народна депутатка Галина Третьякова провели відеомост з областями України щодо проєкту закону № 2708 «Про працю».

Вони намагалися розвіяти міфи, що виникли під час підготовки законопроєкту.

Милованов вважає, що ідея закону проста – роботодавець та працівник можуть розірвати угоду, проте має бути захист прав обох сторін. Важливі зміни стосуються також порядку звільнення працівника з ініціативи роботодавця – керівництво повинно заплатити за два місяці. Мають бути створенні усі умови для легкого працевлаштування, комфортної праці та збільшення доходів працівників.

За його словами, наразі КЗПП не захищає усіх українців працездатного віку. Лише 12,8 млн із 28, 5 млн громадян працюють легально, маючи гарантії захисту своїх трудових прав.

«Це як у житті, якщо взяти та порівняти це із сексом, якого в радянські часи нібито не було, але ж він був у кожному кутку. То так і є тут. Ми можемо сказати, що пропишемо жорсткі умови. Насправді, що буде? Насправді, життя буде диктувати свої правила. Тому є захист, звільнив – заплати штраф», – поділився своїми спостереженнями міністр, і додав, що головне – влаштуватися на робочому місці як у шлюбі, знайти працівнику та роботодавцю один одного як рідну половинку.

Депутат Третьякова від партії «Слуга народу» у свою чергу запросила усіх бажаючих приєднатися до розгляду питання цього закону в парламентському комітеті 15 січня. За її словами, цей законопроєкт – «історичний шанс для України зробити економічний прорив».

«Приходьте на засідання комітету, бо цей законопроєкт буде розглядатися завтра як питання, включати його або не включати до порядку денного Верховної Ради», – запрошує Третьякова.