Світовий банк назвав дві найбільш важливі реформи, які дадуть Україні реальне зростання

logo


Директор банку вітає заяву Порошенка про зміни законопроекту про антикорупційний суд.

Світовий банк очікує, що законопроект про створення антикорупційного суду в Україні буде доопрацьований з урахуванням міжнародної критики.

Про це в інтерв’ю Рейтер сказала директор банку по Україні Сату Кахконен.

Вона привітала заяву президента України Петра Порошенка, що його проект закону може бути змінений після голосування в першому читанні в парламенті.

«Я дуже вітаю цю заяву», — сказала Кахконен.

ВідеоРечник ЄС роз’яснив позицію щодо законопроекту про Антикорупційний суд України

У письмовому коментарі виданню «Європейська правда», він розповів, що основні положення поданого президентом документа, суперечать рекомендаціям Венеційської комісії. Їх Україні надали ще у жовтні минулого року. Створення Антикорупційного суду, що відповідав би зобов’язанням Києва, необхідно для виконання умов безвізу.

Речник ЄС роз'яснив позицію щодо законопроекту про Антикорупційний суд України

«Дивлячись у майбутнє, буду я налаштована оптимістично чи песимістично, це багато в чому буде залежати від того, що станеться з антикорупційним судом та земельною реформою», — сказала вона, відповідаючи на питання про загальні перспективи для України.

За словами Кахконен, це дві основні реформи, «за якими спостерігають багато людей, інвестори спостерігають».

Читайте також: Всесвітній банк висунув вимоги щодо Антикорупційного суду

«Це дві реформи, які дійсно важливі для інвестицій і для приходу інвесторів, і для того, щоб в Україні почалося реальне зростання», — сказала директор банку.

Кахконен зазначила, що робота над земельною реформою потихеньку просувається вперед, і вона вже дуже добре підготовлена. Крім того, перед Новим роком Світовий банк отримав сигнали про те, що ця реформа буде на порядку денному українського уряду на початку 2018 року.

Також Кахконен сказала, що Світовий банк і раніше працює з урядом над зауваженнями до пенсійної реформи, прийнятої в жовтні минулого року.

Читайте також: Суперечить зобов’язанням. У МВФ незадоволені законопроектом Порошенка про Антикорупційний суд