«Судилище в День свободи преси» — МЗС вимагає припинити переслідування журналістів у Криму

logo


"Судилище в День свободи преси" - МЗС вимагає припинити переслідування журналістів у Криму Микола Семена

У МЗС України вимагають припинити переслідування журналістів на окупованому РФ півострові Крим. У зв’язку з тим, що у Всесвітній день свободи друку, який відзначають 3 травня, триває суд над журналістом «Радіо Свобода» Миколою Семеною.

«Судилище в справі журналіста Семени триває в День свободи преси. Вимагаємо припинити переслідування журналістів в окупованому Криму», — заявила речник МЗС України Мар’яна Беца у Тwitter. 3 травня має відбутися чергове судове засідання у справі Семени.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Маю право висловлювати свою думку» — у Криму судять журналіста

Судилище у справі журналіста Семени продовжується у День свободи преси! Вимагаємо припинити переслідування журналістів в окупованому Криму

— Mariana Betsa (@Mariana_Betsa) 3 мая 2017 г.

ФСБ навесні 2016 порушило проти Семени справу за «публічні заклики до здійснення дій, спрямованих на порушення територіальної цілісності РФ, вчинені з використанням ЗМІ або інтернету». Семені обрали запобіжний захід у вигляді підписки про невиїзд.

Приводом для кримінального переслідування стала стаття журналіста під заголовком «Блокада — необхідний перший крок до звільнення Криму».

Семена заявляє, що не згоден зі звинуваченням в тому, що у своїй статті він нібито здійснив заклики до порушення територіальної цілісності РФ. Підкреслив, що статус Криму є спірним і обговорюється в світовому масштабі.