Суд повернув майже три гектари київської землі у розпорядження Міноборони

logo


Колишнє відчуження визнано незаконним.

Північний апеляційний господарський суд виніс рішення у справі про передачу землі військового містечка у комунальну власність Києва. Про це повідомляє пресслужба військової прокуратури Центрального регіону України.

Позивачем у справі був перший заступник військового прокурора, а відповідачами – Київська міська рада та головне територіальне управління юстиції в столиці. У суді оскаржувалося вилучення землі з підпорядкування Міноборони та зміна її цільового призначення під громадську забудову.

Читайте також:
ГПУ оголосила підозру детективу НАБУ, який «згорнув» справу про розкрадання в оборонці

Рішенням суду реєстрацію права комунальної власності на ділянку за територіальною громадою Києва визнано недійсною. «Військова прокуратура Центрального регіону України захистила інтереси держави у сфері земельних відносин та повернула у розпорядження Міністерства оборони України 2,8 га земель військового містечка № 165, розташованого в столиці. Орієнтовна вартість ділянки – 38 млн грн», — наголошується в повідомленні прокуратури.

Читайте також:
Розкрадання в оборонці. Гройсман дав «Укроборонпрому» десять днів, щоб почати аудит

Раніше цього року генпрокурор Юрій Луценко оприлюднив дані про масштаби розкрадань майна армії в 2000-х роках. За його словами, втрачено було в рази більше техніки, ніж потребують сучасні Збройні сили України.

ВідеоГенпрокуратура заперечує закриття за хабарі справ щодо розкрадання в оборонній сфері

Як доказ журналісти наводять листування фігурантів оборонного скандалу з представниками СБУ та НАБУ. У Генпрокуратурі ТСН заявили, що не розслідують справи, пов’язані з корупцією — цим займається НАБУ — і тому відкидають закиди у затягуванні справ чи хабарництві. Коментарів інших відомств поки що немає.  

Генпрокуратура заперечує закриття за хабарі справ щодо розкрадання в оборонній сфері