Суд Лондона розпочне розгляд апеляції у справі «боргу Януковича» 22 січня

logo


КИЇВ. 19 січня. УНН. Суд Лондона розпочне розгляд апеляції України на рішення Високого суду Лондона щодо 3 мільярдів доларів, які в грудні 2013 року отримав український уряд від РФ і які називають «боргом Януковича», заплановано на 22 січня 2018 року. Про це повідомили УНН у прес-службі Міністерства фінансів України.

За інформацією прес-служби Мінфіну, засідання заплановане на 22 січня.

Як повідомляв УНН, раніше апеляція у справі про «борг Януковича» очікувалася 22-26 січня. 

У лютому 2016 року компанія The Law Debenture Trust Corporation PLC подала позов проти України до Високого суду Англії і Уельсу щодо боргу. Україна подала до Високого суду Англії заперечення проти позову The Law Debenture Trust Corporation PLC.Високий суд Лондона в березні не визнав обґрунтованість аргументів України у справі про «борг Януковича». 

Мінфін України в червні подав апеляцію на рішення Високого суду Лондона в справі Росії проти України щодо виплати 3 млрд дол. При цьому у вересні Україна компенсувала РФ 1,16 млн фунтів за постановою Високого суду Лондона.

Уряд України в 2013 році постановив здійснити державні зовнішні запозичення шляхом випуску облігацій зовнішньої державної позики на суму 3 млрд доларів з погашенням 20 грудня 2015 року, які викупила Росія.

Україна повинна була виплатити борг в грудні 2015 року. Цього не сталося, оскільки в Україні ввели мораторій на повернення боргів кредиторам, в тому числі Росії. Після цього в лютому 2016 року Росія подала судовий позов проти України.

Читайте также: