Суд дозволив фірмам Коломойського не повертати борги «Приватбанку»

Північний апеляційний госпсуд 4 листопада визнав недійсними умови кредитних договорів, підписаних в 2006-2016 роках між «Приватбанком» і компаніями Ігоря Коломойського. Таким чином суд підтримав позов фірм бізнесмена і дозволив не повертати борги держбанку на 7,5 мільярда гривень.

До суду звернулися компанії «Тех-Трейд-Інвест», «Парктур», «ШЕЛТА», «Аспект» і «Скорзонера», інформує Finbalance.

Судді в ході розгляду справи постановили, що «додаткова плата» за користування кредитом, зазначена в договорах, є несправедливою і недобросовісної. Зокрема, умови угод припускали стягувати плату двома способами: відсотками, виходячи з процентної ставки, і відсотки «R» (винагороду за користування позикою, оформлене в формулах і залежне, зокрема від курсу гривні до долара). Суд вирішив, що подвійна оплата порушує права позивача.

Загальна сума нарахувань за відсотками «R» складає майже 7,5 млрд грн. Це в кілька разів вище максимального розміру ліміту кредитних договорів і основного боргу.

Компанію «Тех-Трейд-Інвест» заснував інший фігурант справи – «Скорзонера». Бенефіціарами останньої є Ігор Коломойський і Геннадій Боголюбов. Фірма фігурує у будівництві в Карпатах, проти якого виступали активісти.

ТОВ «Скорзонера» володіє гірськолижним курортом Буковель. Також їй переданий у концесію аеропорт Івано-Франківська. Президент Володимир Зеленський запропонував «Скорзонера» укласти новий договір, у якому слід передбачити компенсацію з бюджету коштів, витрачених фірмою на реконструкцію аеропорту Івано-Франківськ.

Раніше «Приватбанк» назвав суму, яку поверне Коломойський за рішенням суду у Лондоні.