Субсидію на компослуги в Україні можуть призначати й місцеві ради

logo


Віднедавна органи місцевого самоврядування отримали право окремим категоріям населення призначати субсидії за кошти місцевого бюджету. Проте поки такою можливістю не скористався жоден населений пункт Львівщини.

Про це під час прес-конференції розповів начальник відділу житлових субсидій, соцвиплат та допомог департаменту соціального захисту населення Львівської облдержадміністрації Василь Гельбич, передає кореспондент «Вголосу».

«Окрім того  є нововведення, що стосується нарахування субсидій. Зокрема з 1 травня цього року при розрахунку субсидії на оплату житлово-комунальних послуг враховуватимуться доходи не за рік, а за чотири квартали, що передують двом місяцям з яких призначається субсидія. Також якщо раніше субсидія на опалювальний сезон призначалася з 1 жовтня до 30 квітня і перераховувалася відповідно до рішення органів місцевого самоврядування або органів виконавчої влади про дату початку та закінчення опалювального сезону, то у 2017-2018 рр. для користувачів централізованого опалення залишається прив’язка до відповідних рішень органів місцевого самоврядування або органів виконавчої влади, а для тих, у кого індивідуальне опалення, субсидія нараховується з 15 жовтня до 15 квітня», — зазначив Василь Гельбич.

Ще одне нововведення стосується боржників, зокрема субсидії можуть позбавити того, хто протягом двох місяців боргує оплату за комунальні послуги.