Створено прилад-позбавлення від газової голки: влада і олігархи ігнорують (відео)

logo


Шестеро українських вчених протягом дев’яти років створювали прилад, який стане порятунком від газової залежності, якщо знайдеться інвестор для цієї інновації.

Про це розповіли дослідники з Київського національного університету імені Тараса Шевченка та Київського політехнічного інституту імені Ігоря Сікорського, передає “Народна Правда” з посиланням на “Радіо Свобода”.

Пристрій працює на водо-вугіллі, як його охрестили розробники. Зокрема, вони змогли так поєднати воду і буре вугілля, що на виході виходить потужний процес горіння. Для цього потрібні плазмотрон і електрика.

“Невелику кількість електричної енергії ми вкладаємо у пусковий механізм хімічної реакції, яка у подальшому у вигляді факелу віддає нам тепло. Як наслідок – невелика кількість електрики дає велику кількість тепла”, – пояснив аспірант КНУ Микола Клочок.

При цьому, зазначає він, сьогодні на 250 квадратних метрів житлової площі витрачається 3 куба газу на годину, а за шість місяців – це 129,6 тисяч гривень, але “якщо ми вкладаємо в 2,5 кВт за ціною 90 копійок за кіловат, то різниця буде становити в 5,8-6” раз менше.

Крім того, як розповів доцент КПІ Юрій Попіль, установка може бути мобільною, яку живлять інверторні джерела. Вони продаються у вільному доступі. Таку установку можуть використовувати військові для готування і обігріву.

Інші види палива не потрібні, лише буре вугілля. А його в Україні вистачає, особливо в Кіровоградській області.

Однак вчені скаржаться на відсутність інтересу в інвесторів в Україні. За їх словами, олігархи не хочуть використовувати “єдиний ресурс, який в Україні залишився – це людський”. Бізнесменам не вигідні низькі ціни, додав Клочок.

Нагадаємо, за словами міністра енергетики та вугільної промисловості, якщо відбудеться підвищення цін на німецькому хабі, тарифи для населення можуть зрости 1 квітня 2018 року.

Раніше очільник українського уряду спростував заяви політиків про підвищення цін на газ для споживачів з жовтня. Тим більше, Володимир Гройсман вважає, що є передумови для зниження ціни газу для населення, а до 2020 року Україна повинна перейти повністю на постачання власним газом.

Читайте также: