США протидіятимуть будівництву «Північного потоку-2» новими санкціями, – Bloomberg

logo


Сполучені Штати вважають, що проект будівництва газопроводу «Північний потік- 2″створює проблеми безпеки для країн Заходу, тому проти нього можуть бути введені санкції.

Таку заяву зробила помічник заступника держсекретаря США з енергетичної дипломатії Сандра Аудкірк, передає Bloomberg.

Читайте також: «Північний потік-2»: Росії рано радіти?

У своєму виступі перед представниками ЗМІ у Берліні американська чиновниця зазначила, що проти проекту «Північного потоку-2» можу бути введені обмежувальні заходи, відповідно до ухваленого в серпні 2017 року закону «Про протидію суперникам Америки шляхом санкцій» (CAATSA). Конгрес проголосував за цей закон у відповідь на російське вторгнення в Україну та ймовірне втручання Росії в американські вибори. Згідно із законом, уряд США отримав повноваження вживати заходів проти будь-яких російських енергетичних проектів, зокрема, і «Північного потоку», пояснює видання.

Це означає, що будь-який трубопровідний проект, а у світі безліч трубопровідних проектів, що можуть потрапити під дію санкцій, опиняється в зоні підвищеного ризику,– зазначила Аудкірк.

За її словами, Сполучені Штати виступають проти прокладення газопроводу, тому що він посилить залежність Європи від постачання газу з Росії. До того ж, Вашингтон вважає, що Росія під час будівництва «ПП-2» може встановити на дні Балтійського моря розвідувальну апаратуру, йдеться у статті.

Читайте також: Трамп звертався до Меркель щодо припинення підтримки «Північного потоку-2», – ЗМІ

Нагадаємо, Трамп анонсував підготовку нових санкцій проти Росії за порушення договору про ліквідацію ракет середньої і малої дальності.

Що таке «Північний потік-2»? Це проект магістрального газопроводу з Росії в Німеччину, який хочуть прокласти через Балтійське море в обхід України. Будівництво цього газопроводу різко засудили США, а в Єврокомісії заявили, що він порушуватиме принципи прозорості, недискримінації та рівного доступу.

Читайте также: