США можуть ввести санкції проти причетних до будівництва «Північного потоку-2»

logo


109переглядів

17 травня 2018, 20:17

США можуть розглянути санкції проти компаній, причетних до будівницта газової труби «Північний потік-2». Про це заявила заступник помічника держсекретаря США Сандра Оудкірк, повідомляє Bloomberg.

США виступають проти будівництва газопроводу, оскільки вони вважають, що його будівництво призведе до посилення залежності Європи від російського газу.

В Штатах також занепокоєні тим, що «Північний потік-2» може відкрити для Росії можливість встановлення підводного обладнання для спостереження в Балтійському морі вздовж всього трубопроводу.

Сандра Оудкірк зазначила, що «Північний потік-2» може потрапити під санкції в рамках закону США «Про протидію противникам Америки за допомогою санкцій».

«Це означає, що будь-який проект трубопроводу, а в світі велика кількість трубопроводів, які потенційно можуть бути розглянуті в рамках зазначеного закону, знаходиться під ризиком санкцій», – сказала Оудкірк.

Санкції США проти Nord Stream 2 можуть вплинути на компанії в Австрії, Франції, Німеччині та Нідерландах.

Останнім часом напруга між США та ЄС зростає через різну позицію щодо іранської ядерної програми та через будівництво «Північного потоку-2».

Європейські політики заявили, що будуть захищати європейські компанії від санкцій США, направлених проти Ірану.

Напередодні стало відомо, що президент США Дональд Трамп на зустрічі з канцлером Німеччини Ангелою Меркель місяць тому попросив її відмовитися від підтримки «Північного потоку-2». Про це повідомило видання The Wall Street Journal.

Однак Меркель, вочевидь, проігнорувала прохання американського колеги, оскільки принципово називає газопровід суто комерційним проектом.

Як повідомлялося, на території Німеччини вже почалася підготовка до будівництва газопроводу.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті

Читайте также: