Співпраця України з МВФ може призупинитись у 2019 році — S&P

logo


У міжнародній кредитній агенції Standard&Poor’s вважають, що співпраця в рамках чинної програми макрофінансової підтримки України з боку Міжнародного валютного фонду може призупинитись у 2019 році через вибори.

Про це повідомляє «УНІАН» з посиланням на доповідь агенції.

Там вважають, що п’ятий транш МВФ може стати останнім в рамках програми з макрофінансової підтримки, яка діє до 2019 року. Відтак, для отримання наступних траншів необхідно буде розпочинати діалог про початок нової програми МВФ.

Там також зазначають, що після проведення виборів існує висока ймовірність, що процес створення нового уряду затягнеться, тому Україна не зможе отримати жодного траншу МВФ у 2019 році.

Також S&P оцінила кредитний рейтинг України на рівні «В-/В», що показує низький рівень доходів населення та погане інституційне середовище.

Нагадаємо, що 22 квітня 2018 року у МВФ провели переговори з українською делегацією щодо виділення нового траншу, який в НБУ очікують на початку третього кварталу.

Раніше член ради НБУ Тимофій Милованов заявляв, що нові транші МВФ є малоймовірними через відсутність необхідних реформ в Україні.

Глава Мінфіну Данилюк, у свою чергу, заявляв, що Україна може отримати новий транш від МВФ на суму 2 мільярди доларів вже у травні-червні.