Скільки коштує відкрити акваферму

logo


Скільки коштує відкрити акваферму Леонід Осадчий має одну із найбільших в Україні акваферму. Фото: Gazeta.ua

Побудувати акваферму коштує $300 тис. Вкладати гроші можна не відразу, а поступово.

Про це розповів Gazeta.ua Леонід Осадчий, який має одну із найбільших акваферм в Україні. Вирощує африканських сомів і осетрів.

«У мене було хобі – ставкове господарство. Вирощував карпа і товстолоба. В 2010 році на Різдво із батьками дивилися телевізор і побачив, як у Європі вирощують рибу на аквафермах. Захотілося спробувати. У 2012-му побудував невеликий окремий басейн на ставку. За перші роки роботи вклав близько 300 тисяч доларів».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як вирощуватимуть овочі на «вертикальній фермі»

Африканським сомам не потрібно багато кисню у воді, тому можна досягти високої щільності риби в басейні – до 600-800 кілограмів на кубічний метр, каже аквафермер.

«Він винирнув, хапнув повітря і в воду. Африканський сом може дихати киснем і жити без води близько доби чи навіть двох на суші, якщо йому не буде холодно. Одного разу привіз живого сома кумові. Він увечері покинув рибу на кухні. Вночі із дружиною прокинулися від шуму. Думали, що злодій заліз. Кум вибіг із рушницею у кухню, а там сом вибрався з мішка, заліз у сміттєве відро і скрізь порозтаскував сміття. Іншого разу сом прожив два тижні у душовій, де його випадково забули».

Інтерв’ю із аквафермером Леонідом Осадчим читайте повністю на сайті.

×