Синя, червона, бузкова – українська картопля на будь-який смак та колір

logo


Всесвітній бум на кольорову картоплю докотився і до України. Різнокольорова картопля не ліки, але попереджає судинні хвороби і створення пухлин та незамінна при діабеті і надмірній вазі.

Синя, червона, бузкова. Незвичайну картоплю цінують за поживні властивості, низьку калорійність і мінімальний вміст крохмалю. У Миколаєві – її вирощує ціле фермерське господарство. Наталія Чернохатова уже 4 роки щосезону вирощує понад 20 тонн кольорової картоплі. Більшість врожаю купують на західноукраїнській території. Жителі Миколаєва поки придивляються.

Дивіться: Еко-продукція чи обман – як відрізнити справжній органічний продукт від підробки?

Батьківщина кольорової картоплі – гори Південної Америки. Українські сорти Хортиця, Солоха, Гурман – місцевої селекції, адаптовані до клімату півдня. Проте, виростити синю бульбу все одне непросто. Тому вона і коштує вдвічі дорожче за звичайну.

В Україні кольорова картопля коштує від 10 грн за кілограм. В європейських країнах з синіх бульб вже виробляють чіпси. Натуральну картопляну фарбу додають у косметику і мило.

До слова, у місті Глухів Сумської області чоловік перерахував шахраєві більше 56 тисяч гривень за куплену через інтернет картоплю.

Опубліковано Жовтень, 23 в 15:17

2017-10-23