Симпатичні вінницькі ослиці годують Європу

logo


Єдина віслюча ферма в Україні успішно існує у селі Заболотне Вінницької області. Тут на території  Заболотненського вищого професійного училища № 31 вже налагоджено виробництво сиру з ослиного молока. На фермі училища утримують 50 осликів (28 ослиць та 12 осликів), десяток малих віслючків, а також кіз і овець.

Як пише журнал The Ukrainian Farmer, жирність ослиного молока — 11,6%, вище — тільки у лосиного (14%). Після того як сир постоїть два-три місяці в холодильній камері з температурою 1-2 ºС, він твердіє й кристалізується — стає, як пармезан.

У перспективі директора училища Василя Романцова наростити молочне стадо до 50 ослиць. Водночас збільшуватимуть і кількість ослів, адже ці тварини — однолюби.

— Вигоди віслючого молочного бізнесу очевидні: 1 кілограм сиру з віслючого молока коштує 1760 євро, відповідно, 1 літр віслючого молока — 58 євро, — розповів директор училища Василь Романцов.

Чоловік також додав, що коштів на отримання віслюків потребно небагато, особливо, якщо харчі із власного поля.- Ринок збуту віслючого сиру — Європа, —  уточнив керівник Заболотненського училища.

Окрім віслючого сиру, на базі училища виготовляють ще й козячий.

Джерело: Vежа