Сходи озимих на Полтавщині у задовільному стані

logo


З початку осені дощі у центральній Україні йдуть відносно регулярно. Порівняно з літнім періодом, відсоток вологи істотно підвищився і наразі опадів достатньо для оптимального розвитку посівів озимих культур.

 В окремих господарствах Полтавської області описали стан посівів озимих культур.

Денис Ведмідь, агроном ФГ «Агросвіт-СВ» розповів, наскільки забезпечені вологою посіяні культури.

«У цьому році озимими засіяно 160 га, з них 145 — пшениця, а 15 га — ячмінь. Сіяли більше місяця тому, 10 вересня. Наразі маємо 100% сходів. Культури вже знаходяться на стадії кущення. Перед самим посівом пройшов дощ, випало 20 мм опадів. Після посіву, в кінці вересня було 12 мм. і з 9 по 15 жовтня було 22 мм. Тепла не передбачається, тому й проблем бути не повинно.  Можу з упевненістю сказати, що стан посівів задовільний», — зауважив Денис Валерійович.

Подібна ситуація склалась у СФГ «Лариса», про це розповів головний агроном — Володимир Аврамчук.

«Озимими в нас засіяно не так багато в цьому році, усього 100 га пшениці.  Сіяли її в середині вересня. На сьогодні  зійшло приблизно 95% рослин. Дощів достатньо, останніми днями випало 20 мм опадів, крім того ранками роса така, що зі стріх аж накрапає. Взагалі пшениця стоїть гарна. Головне, щоб тепер взимку сніг випав», — відзначив пан Володимир.

Детальніше за посівною озимих зернових слідкуйте з карти «Посівна Онлайн 2017/18».

Дізнавайтесь першими найсвіжіші агрономічні новини України на нашій сторінці в Facebook та Telegram.