Сезон горіхів: українцям їх продають від 35 до 180 грн за кіло

logo


Ціни різняться залежно від якості товару та місця його продажу.

Грецькі горіхи, до складу входять органічні та мінеральні сполуки, вітаміни – смачні та дуже корисні. Нині сезон їх збирання та продажу, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Збивають палицею або просто вилазять на дерева і трусять – так на Вінниччині у сезон збирають волоські горіхи. Селяни жартують, що то не горіхи падають, а гроші. З трьох дерев можна зібрати кілька мішків горіхів. Їх продають через інтернет – роздрібнені за 120 грн за кіло, покупці намагаються збити ціну до 100. Товар пересилають поштою, гроші приймають на картку.

Відео

Смачні та корисні: яка ціна на волоські горіхи під час сезону збирання

До їхнього складу входять органічні та мінеральну сполуки, а ще купа вітамінів. Їх їдять, використовують у медицині, промисловості та парфумерії. Це все про грецький горіх. Нині його активно збирають і не менш активно продають. Скільки коштують горіхи у розпал сезону і як їх купити дешевше – дивіться.    

Смачні та корисні: яка ціна на волоські горіхи під час сезону збирання

Сусідка тітка Марія горіхи лущить не руками, а кухонним молотком по пляшці: «Товчу так, щоб вони були ціленькі, бо як будете просто бити, то вони розлітаються. А так бити по дзьобику». Пенсіонерка торгівлі онлайн іще не опанувала, горіхи носить на базар заготівельникам: «Для мене то вигідно, щоб не було скучно сидіти». Кому не нудно сидіти – продають горіхи на базарі самі.

Читайте також:

Яблука та картопля подорожчали, а цибуля здешевшала: у Держстаті підрахували найбільші цінові зміни на продукти від початку року

У Львові на ринку продають горіхи ті, хто їх вирощує – не лущенні за 35-40 грн. Лущити лінуються або не мають часу. Пані Ліда вже розміняла дев’ятий десяток, у неї дача, а там п’ять дерев горіха: «Маю діти, онуки, і все роздаю, і сама їм кожний день». Горіхи вона не лущить, хоча знає, що чищені суттєво дорожчі. У сусіда-продавця по 120 гривень кілограм: «У мене донька живе в Києві, то в магазині 150». На столичному ж базарі можна побачити і за 180: «150 менший, 180 більший, а це перетинки горіхові – на настоянки всякі». Горіх – дуже вигідний товар. Можна продати ядра, якшо не полінуватися їх потовкти, а можна ще й зібрати перетинки і їх продавати за 20 грн пакетик. Але чи хороший виторг – не відомо. За час знімання на базарі горіхи ніхто не купував.

Як повідомлялося, ціни на українські овочі та фрукти перед закриттям сезону підняли щонайменше вдвічі. Але покупці, напередодні холодів хочуть наїстися всього, а тому – попит є. Фермери навіть намагаються подовжити сезон деяких продуктів. Висаджують більш пізні сорти ягід, та вирощують їх в теплицях. 

Кореспондентка ТСН Інна Боднар