Сергій Іванов: «Нова пошта» почала наслідувати «Укрпошту»?

logo


Сергій Іванов, блогер

Сьогодні. Нова Пошта, 255 відділення на Позняках, Київ. Намагаюсь отримати дві зимових шини б/в вартістю 1500 грн. Дівчина-оператор питає номер декларації. Називаю.

– У вас післяплата?– Так.– Можна документи?– Прошу.– Ви маєте інші документи?– Чим вас не влаштовує посвідчення водія?– Паспорт?– Я не ношу з собою паспорт.

В цей момент інша дівчина виносить мої колеса і гучно оголошує моє прізвище.

– Я можу забрати?– Ні. Нам потрібен ваш паспорт. Програма вимагає.– Давайте я скажу вам паспортні дані.– Кажіть.

Називаю серію і номер. Дівчина питає дату народження і чомусь громадянство.

– Все добре?– Ні. Не проходить.– Що не проходить?– Ваше прізвище.– Чому?– Не знаю, можливо громадянин Іванов не сплачує податки, торгує зброєю або займається тероризмом.

Люди в приміщенні відриваються від своїх гаджетів і починають мене роздивлятися.

– Перепрошую?– Людина з вашим прізвищем – в списку Держфінмоніторингу.– Людина з прізвищем Іванов є в будь-якому списку, бо це прізвище, так би мовити, трохи розповсюджене.– Можливо, це не ви.– Дякую за довіру.– Але ми мусимо зробити копію вашого паспорту, надіслати її в Держфінмоніторинг. Вони розглянуть і після того, як ми отримаємо згоду, ви отримаєте свою посилку.– Скільки часу це займе?– Звідки я знаю.– Які ще є варіанти? Я мушу забрати колеса – ви ж бачите, що на вулиці.– Ну, ви можете зателефонувати відправнику і домовитись, щоб він скасував післяплату на нашій гарячій лінії. Сплатите вартість доставки і все.

Дзвоню відправнику, перераховую гроші, прошу зняти післяплату на гарячій лінії. Чекаю. Десь за півгодини він каже, що на гарячій лінії його послали – начебто ця опція відсутня. Я прошу його повернути мені гроші і знову йду до оператора.

– Слухайте, ну як таке можливо? Ви сказали мені, що післяплату можна скасувати, але відправнику відмовили.– А що – не можна?– Уявляєте!– Ну значить не можна.– Чекайте, ви щойно мені дали мені пораду. Я перерахував гроші, примусив людину дзвонити на гарючу лінію, а ви, виходить, навіть не знали, що так не можна?– Ну, можливо вони щось поміняли.– Перепрошую, я точно не на «Укрпошті»?– Ні. Це «Нова пошта».– В такому випадку, де ваш хвалений сервіс?– Вибачте, але вам потрібно підтвердити, що ви не під санкціями.– Дякую.

Нова Пошта, коли вас тр*хала ГПУ, ми вас захищали, точніше не вас, а право на сучасний поштовий сервіс. Тримайте планку суспільної довіри, будь ласка.

Державна служба фінансового моніторингу України, краще б ви олігархів з політиками кріпили, які гроші з країни мільярдами вимивають, а не простих людей за півтори тисячі гривень.

Джерело: Sergii Ivanov