Секретар РНБО назвав постачання населення якісною питною водою одним із пріоритетів нацбезпеки України

19:16
28.05.2020

Київ. 28 травня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА — Забезпечення населення якісною питною водою є одним із головних пріоритетів національної безпеки України, заявив секретар Ради національної безпеки та оборони України (РНБО) Олексій Данілов, повідомляє прес-служба РНБО.

«Чиста і якісна питна вода для українців — це наша ключова ціль, і вона закріплена у Стратегії національної безпеки України «Безпека людини — безпека країни», — наголосив Данілов під час зустрічі з главою представництва ЮНІСЕФ в Україні Лоттою Сільвандер.

Зазначається, що на зустрічі обговорювалися питання безпеки водних ресурсів України в контексті кліматичних змін і маловоддя, яке спостерігалося останніми роками, а також проблема забезпечення якісною питною водою жителів Донецької та Луганської областей і підтримки функціонування КП «Компанія «Вода Донбасу».

Сільвандер, у свою чергу, представила результати дослідження, проведеного ЮНІСЕФ, з оцінки ризиків системи водопостачання КП «Вода Донбасу» в 2015-2017 роках. Серед ключових питань, що потребують вирішення, Сільвандер назвала необхідність ефективного управління водними ресурсами, розробку планів управління басейнами річок у контексті посух і підвищення кліматичної стійкості України.

Сільвандер також висловила готовність ЮНІСЕФ і надалі надавати Україні експертну та ресурсну підтримку.