Сам принцип нарахування плати за транспортування газу є неправильним — Ігор Матвійчук

logo


Як пояснила заступник міського голови Наталія Табачук, текст звернення було напрацьовано за участі калушан, які звернулися до міської влади, та схвалено ними. У зверненні йдеться:

«Згідно з постановою НКРЕКП №2080 від 07.10.2019 року з січня до споживачів почали надходити два рахунки: один з яких за фактично спожитий газ, а другий — за транспортування. Мешканці скаржаться на несправедливу та непомірну плату за даний вид послуги (транспортування газу), розмір якої часто перевищує нараховану суму за власне самий газ. А сумарно виходить однозначне підвищення плати за блакитне паливо».

На переконання депутатів Калуської міської ради, надавачі послуг з доставки газу повинні були взяти до розрахунку фактичне використання газу споживачем, тобто, тільки те, що показують і фіксують лічильники. А зобов’язання споживачів платити за транспортування газу, об’єм якого не використовували, як зазначено у зверненні, є алогічним, інформують «Вікна».

Окрім того, плата за транспортування газу негативно позначається на фінансово-господарській діяльності комунальних підприємств, які використовують газ для виробництва теплової енергії для споживачів міста.

Депутати міської ради просять керівництво держави призупинити дію постав НКРЕКП, що стосуються плати за газ та його транспортування та переглянути їх, врегулювати питання справедливого і зрозумілого тарифу на газ без штучного відокремлення на транспортування, скасувати плату за транспортування газу для громадян, які його не використовували фактично.

Як пояснив на сесії начальник Калуського відділення ПАТ «Івано-Фракнівськгаз» Василь Сагайдак, раніше плата за транспортування була складовою ціни на газ. Її виділили, оскільки в Україні планують ринок газу. Тобто, блакитне паливо можна буде купити в різних постачальників, а плату за транспортування, яка йде на обслуговування мереж, буде отримувати природній монополіст. На Прикарпатті — це «Івано-Франківськгаз». За словами Василя Сагайдака, мережі треба обслуговувати не залежно від того, скільки газу використовують споживачі. І навів аналогію: якщо в квартирі ніхто не живе, то власнику все одно нараховують квартплату.

Основна проблема наступна: плата за транспортування з нових споживачів і тих, хто не споживав газ. Як повідомив Василь Сагайдак, це питання врегульовують і є проєкт рішення, який зменшує плату за транспортування для таких споживачів до невеликих сум: від 4 гривень на місяць (якщо є тільки газова плита) до 31 гривні на місяць (при комплексному споживанні).

Міський голова Ігор Матвійчук, у свою чергу, зауважив, що сам принцип нарахування плати за транспортування є неправильним. Вона не може бути «прив’язана» до об’ємів спожитого газу. А, крім того, плату за транспортування рахували, виходячи з обсягів споживання газу з жовтня 2018 року по вересень 2019 року. І, таким чином, свідомо взяли період, коли споживанням газу було великим. При тому, що цього року зима м’яка й обсяги споживання газу різко зменшилися.