Розвиток інфраструктури портів є питанням нацбезпеки України — Порошенко

logo


Розвиток портової інфраструктури є питанням національної безпеки України, оскільки збільшення можливостей з перевалки агропродукції зміцнює експортний потенціал держави. 

Про це заявив Президент Петро Порошенко, виступаючи на церемонії запуску пускового комплексу зернового терміналу ТОВ «MV Cargo» спільно з «Cargill» в Одеській області, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Сьогодні ми відкриваємо перший пусковий комплекс зернового терміналу, завдяки чому збільшуються можливості з перевалки продукції агропромислового сектора. Це важливо, тому що Україна щороку із застосуванням новітніх технологій нарощує виробництво зернових. 45-50 млн тонн зерна на рік сьогодні вже врожай, який нікого не дивує — це те, чого стабільно досягає Україна. Левова частина йде на експорт, забезпечуючи стабільність національної грошової одиниці, валютний, платіжний баланс України… Тому для нас розвиток портової інфраструктури — це питання національної і державної безпеки», — сказав Порошенко. 

Він відзначив, що запуск пускового комплексу зернового терміналу є дуже важливим етапом спільного проекту, в якому беруть участь ТОВ «MV Cargo» спільно з «Cargill», ЄБРР, Міжнародна фінансова корпорація і держава.

«Це проект, який набагато підвищить конкурентоздатність української аграрної сфери і зробить ще більш привабливими інвестиції в Україну. Це унікальний приклад приватної ініціативи і можливостей держави», — акцентував Порошенко. 

Читайте також: Україна і США збільшили торгівлю вчетверо — Порошенко

Він підкреслив при цьому, що порти залишаються державними, але передача у концесію забезпечить їхню ефективну роботу.

«Це буде робота за сучасними технологіями, без корупції, з величезними надходженнями до державного бюджету і застосуванням найсучасніших моделей, які дозволять Україні виграти конкуренцію у наших партнерів Болгарії, Румунії та інших країн, відновити статус України як великої транзитної держави», — наголосив Порошенко.