Розмір ЄСВ для «спрощенців» першої групи зріс удвічі: подробиці

logo


26.01.2018 18:12

Розмір єдиного соціального внеску для спрощенців першої групи зріс удвічі: подробиці

З початку року набули чинності зміни до Закону «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування». «Спрощенцям» першої групи доведеться сплачувати більший ЄСВ.

Докладніше — Олександра Томашевська, податкова консультантка Київського центру підтримки і розвитку бізнесу.

— Які податкові зміни приніс для підприємців-«спрощенців» новий рік?

— Нещодавно набув чинності ЗУ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій» від 03.10.2017 № 2148-VІІІ. З 1 січня 2018 року платники єдиного податку 1 групи втратили право сплачувати ЄСВ на рівні 0,5 мінімального внеску, адже із закону про ЄСВ виключено цей знижувальний коефіцієнт. Тепер вони платитимуть мінімальний внесок, як і всі інші підприємці-«спрощенці».

— Про яку суму на цей рік ідеться?

— 819,06 гривні на місяць. Бюджетом на цей рік встановлено мінімальну зарплату на рівні 3723 грн. А розмір мінімального страхового внеску, як і раніше, залежить від розміру «мінімалки» (ставка ЄСВ — 22% її розміру). Мінімальна сума єдиного соціального внеску, яку потрібно буде заплатити платникам єдиного податку в 2018 році, — 9828,72 грн (обов’язкова щомісячна сума ЄСВ 819,06 грн на 12 місяців).

Нагадаю, що до першої групи єдиного податку належать підприємці, які здійснюють торгівлю на ринках, або ті, хто займається наданням побутових послуг населенню, і їхній річний дохід не перевищує 300 тисяч гривень.

— Тобто податкове навантаження на «спрощенців» першої групи зросло?

— Так, удвічі. Але річ у тім, що право на отримання пенсії для страхового стажу мають лише особи, які сплачують внесок, не нижчий за мінімальний. Сплачуючи до 2018 року внесок, нижчий за мінімальний, вони, власне, викидали гроші на вітер, бо цей внесок не дає права на мінімальну пенсію. Тому вважаю врегулювання питання зі збільшення внеску логічним, хоча й болючим для підприємців.

— Про які ще нововведення мають знати підприємці?

— З 1 січня членів фермерського господарства зараховано до кола платників єдиного внеску (крім тих осіб, які підлягають страхуванню на інших підставах). Члени фермерських господарств тепер зобов’язані сплачувати ЄСВ, нарахований за календарний квартал, до 20 числа місяця, що настає за кварталом, за який сплачують внесок, на рівні, не нижчому за мінімальний внесок (819,06 грн). Вимога не стосуватиметься пенсіонерів та інвалідів. Логіка чиновників проста: більше платників — більше надходжень до Пенсійного фонду.

— Чи є зміни щодо єдиного податку?

— Спрощена система оподаткування на законодавчому рівні не зазнала змін. Проте із збільшенням мінімальної зарплати та прожиткового мінімуму змінилася сума єдиного податку для підприємців 1 та 2 груп.

Представники 1 групи платників ЄП, для яких податок розраховують як 10% прожиткового мінімуму, сплачуватимуть 176,20 грн кожного місяця. Щодо 2 групи «єдиноподатників», то їхній щомісячний платіж ЄП становить тепер 744,6 грн (20% мінімальної зарплати). Зауважу, що на 2 групі єдиного податку можна виробляти й продавати товари, а також надавати послуги, у тому числі побутові, населенню та платникам ЄП. Сюди належать підприємці з доходом до 1,5 млн грн на рік, які займаються роздрібною і дрібногуртовою торгівлею, ресторанним та іншим бізнесом.

Леся ЯСИНЧУК, Експрес 

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть Сtrl + Enter