Розкрили очі: після трирічної паузи В’єтнам дозволив імпорт української пшениці

logo


Поширити на Facebook

Твітнути на Twitter

Міністерство сільського господарства та розвитку села Республіки В’єтнам ухвалило постанову про поновлення імпорту української пшениці. Про це на своєму Facebook повідомила Ольга Трофімцева, заступник міністра аграрної політики та продовольства.

Рішення в’єтнамською стороною було прийнято вчора, 5 червня. До цього українська пшениця була під забороною в країні з 2015 року, інформує Українська зернова асоціація.

За словами Миколи Горбачова, президента УЗА, над відкриттям ринку працювали три роки, і зараз це дозволить розширити географію збуту української зернової.

Переговори з в’єтнамською стороною велися з того моменту, як в партіях поставленого зерна виявили амбарного довгоносика. Як виявилося, заражені партії експортувалися з підробленими фітосанітарними сертифікатами.

Востаннє делегація з В’єтнаму відвідувала Україну у квітні цього року, щоб переконатися у відповідності наших лабораторій міжнародним стандартам якості. Судячи з останнього рішенням, прискіпливих в’єтнамців все задовольнило.

До речі, на момент призупинення експорту української пшениці у В’єтнам в сезоні-2014/15 туди було експортовано за липень-жовтень 58,4 тис. тонн пшениці.

Нагадаємо, в поточному сезоні Україна вже практично вичерпала обумовлений меморандумом між владою і трейдерами допустимий обсяг експорту пшениці. На початок червня на експорт відвантажено 16,3 млн тонн зернових, з яких 9,52 млн тонн — продовольчої.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.