Російські банки поспіхом покидають Україну

logo


Джерело: apostrophe.ua.  → Ключові теги: банки

Українські філії Сбербанку і ВЕБа поки продовжують працювати. А ось ВТБ свою «дочку» вже закрив.

8588_767832.jpg (65. Kb)

Українська «дочка» російського банку ВТБ визнана неплатоспроможною, у фінустанові введено тимчасову адміністрацію. Це — перший крок до ліквідації банку країни-агресора на території України.

З’ясував, що буде далі з ВТБ Банком, а також іншими «дочками» держбанків РФ в нашій країні.

Національний банк України (НБУ) визнав «дочку» російського банку ВТБ неплатоспроможною. Це рішення регулятор прийняв 27 листопада 2018 року.

«У зв’язку зі зниженням обсягу ліквідності АТ» ВТБ Банк «і наступним погіршенням його фінансового стану протягом останнього місяця НБУ 13 листопада 2018 року відніс АТ» ВТБ Банк «до категорії проблемних. Тоді ж було встановлено термін для прийняття фінустановою плану заходів щодо приведення його діяльності у відповідність до вимог законодавства. Зважаючи на відсутність реальних дій з боку власників ВТБ Банку для запобігання неплатоспроможності, а також через відсутність прийнятих і реалістичних заходів щодо поліпшення ліквідності сьогодні (27 листопада 2018 роки) правлінням Національного банку України прийняло рішення про віднесення АТ «ВТБ Банк» до категорії неплатоспроможних «, — йдеться в повідомленні на сайті НБУ.

Регулятор також заявляє, що ситуація навколо ВТБ Банку не вплине на стабільність банківського сектора України, «оскільки частка зазначеного фінустанови становить 0,6% від чистих активів платоспроможних банків».

У Нацбанку відзначили, що 97% вкладників АТ «ВТБ Банк», а це — 59 108 осіб, отримають вклади в повному обсязі, оскільки їх розмір не перевищує гарантовану Фондом гарантування вкладів фізичних осіб суму в 200 тисяч гривень. Всі інші, незалежно від суми вкладу, отримають відшкодування в межах все тих же 200 тисяч гривень. В цілому буде виплачено 942,7 мільйона гривень.

У свою чергу, Фонд гарантування вкладів фізосіб 28 листопада ввів в ВТБ Банк тимчасову адміністрацію строком на один місяць. Згідно з повідомленням на сайті відомства, таким чином розпочато процедуру виведення фінустанови з ринку.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: