Російське судно «Норд» втретє виставили на аукціон. Ціну знизили на понад 260 тисяч гривень

Арештоване в Азовському морі російське риболовецьке судно «Норд» втретє виставили на аукціон. Попередні торги не відбулися, оскільки жоден з зареєстрованих учасників не сплатив гарантійний внесок.

Стартову ціну на аукціон знижують вдруге. У листопаді корабель хотіли продати за понад 1,6 млн грн, а у грудні – за майже 1,4 млн грн.

Тепер торги мають відбутися 11 лютого 2019 року. Його ціна на понад 100 тисяч менше, ніж була у грудні – майже 1 млн 360 тис. грн.

Судно побудовано в 1989 році в місті Азов (Ростовська область РФ). Довжина — 23,6 м, ширина — 6,5 м. Потужність головного двигуна — 165 кВт. Чиста місткість — 32 т.

Свого часу, у зв’язку з подіями у Криму, «Норд» було незаконно захоплений Російською Федерацією.

Судно «Норд» під прапором Росії затримали в Азовському морі 25 березня. На ньому знаходилися десять моряків. У квітні Приморський райсуд Маріуполя Донецької області оштрафував їх за незаконний перетин кордону. Капітана судна Володимира Горбенка звинуватили в порушенні порядку в’їзду та виїзду з окупованої території та незаконному вилові риби.
У Мін’юсті заявили, що судно було занадто дорого утримувати, тому його передали Нацагентству з питань виявлення, розшуку та управління активами, отриманими від корупційних та інших злочинів (АРМА). Гроші від продажу «Норду» повинні були піти на рахунок АРМА у державному банку.