Roshen продовжує заробляти на експорті в Придністров’я — розслідування

logo


На тлі обмежень Києвом торгівлі з сепаратистськими регіонами на сході України і анекосованим Кримом, українські компанії продовжують заробляти на експорті в сепаратистський регіон Молдови — Придністров’я.

Про це повідомляє молдавський Rise.

Відзначається, що серед найбільших відправників товарів в самопроголошену ПМР — українські представництва світових брендів і навіть компанія президента України Петра Порошенка. Їх основний бізнес-партнер — придністровська ТОВ «Шериф» молдавського олігарха Віктора Гушана.

На зустрічі в Молдові в липні 2017 року президент запевняв, що Київ виступає за відкриття спільних пунктів контролю по всій придністровській ділянці кордону «для забезпечення прозорості та ефективної боротьби з контрабандою та корупцією».

У тому ж місяці, концерн «Рошен» відправив безпосередньо в Придністров’ї кондитерські вироби. Одержувач продукції — тираспольська фірма «Шериф». За даними з митного реєстру України, фактурна вартість товару — 1,5 млн гривень (понад 55 тисяч доларів).

фото

Як з’ясувало видання, ця угода — лише частина з сотень торгових операцій між компаніями українського президента і придністровського імпортера.

За підрахунками видання, з 2014 по першу половину 2017 року «Рошен» наторгувала з «Шерифом» на суму близько 3 млн доларів.

Весь товар відправляли прямо в Придністров’ї, тобто в обхід контролю Молдовою. Це підтверджують як дані експорту з української митниці, так і в фірмі Tezaurus-VDS SRL, офіційному дистриб’ютору в Республіці Молдова товарів «Рошен».

Видання також проаналізувало понад півмільйона експортних операцій з України і склали топ-20 найбільших торговельних партнерів «Шерифа» в період 2016 і першої половини 2017 року. В першу десятку відправників товарів, крім фірми президента Порошенко, увійшли українські представництва таких світових гігантів як «Кока-кола» і «Нестле».

 

Економічна правда