Рокамболь: новий овоч на українському ринку

На ринку України нещодавно з’явився екзотичний рокамболь, який популяризує фермер Володимир Мережко. Він став засновником «Клубу виробників Рокамболю» та людиною, яка завезла його в Україну.

Про це повідомляє АгроЮг.

За словами фермера, найкраще рокамболь придатний для вирощування на Півдні України. Ці кліматичні умови для нього підходять ідеально. Проте сам Мережко вирощує його на Київщині вже 5 років.

«Рокамболь – це цибуля причасникова. Від цибулі він взяв вагу, а від часнику – вигляд і присмак. Там більше цибулі. Якщо додати в зажарку і все, що печеться, там такий букет розкривається, дуже ароматний, неймовірний. Люди раз спробують і потім не зможуть відмовитись. Станете рокамболевим наркоманом», — розповідає Мережко.

Рокамболь, на відміну від зимових сортів часнику, чудово зберігається – практично всю зиму, до квітня. Окрім того він може похвалитися високою врожайністю, приблизно в 3-4 рази вищою ніж врожайність традиційних сортів часнику. Вага кожної головки сягає від 250 до 450 грам.

Зараз в Україні мало хто займається вирощуванням рокамболю, адже овоч поки недостатньо популярний в українських споживачів.

Вартість рокамболю достатньо велика. Голівка цієї часникової цибулі коштує 350 грн, зубець – близько 30 грн. Ринку рокамболю в Україні наразі немає, тому реалізує його Мережко зі своїми компаньйонами на різноманітних аграрних виставках, ярмарках, через власний сайт та соцмережі.

Скільки можна заробити на вирощуванні часнику