Роботу «Укренерго» дестабілізують або великі гравці внутрішнього ринку, або зовнішній гравець — експерт

logo


Укренерго_02

КИЇВ. 12 липня. УНН. В сьогоднішній дестабілізації роботи «Укренерго» можуть бути зацікавлені або структури,  що мають великі активи в енергетиці, або зовнішній гравець. Про це в коментарі УНН заявила енергетичний експерт Світлана Голікова. 

«Я можу сказати, що енергетика це велика гра. І в цьому можуть бути зацікавлені або структури, які мають великі активи в енергетиці, або зовнішній гравець, який хотів би дестабілізувати обстановку. Тобто це точно не маленький гравець,» — зазначила вона.   Сьогоднішні події у відомстві можуть бути пов’язані з намірами «Укренерго» від’єднатися від енергосистем Росії, наголосила  експерт.  

«Оскільки, дійсно, «Укренерго» зробив такий правильний шлях у напрямку підписання угоди з подальшою інтеграцією з  ENTSO-E, декому це може не подобатися в плані того, що з часом буде конкуренція більша, ніж зараз,» — зауважила експерт.

«Наша система працюватиме без синхронізації з російською енергосистемою, отже, можна припустити, що можливо це просто таке замовлення на залякування,» — сказала С.Голікова.  

Якби там не було, правоохорнці повинні бути  дуже обережними, адже мова йде про стратегічне підприємство, яке пильнує енергобезпеку України, наголосила вона.   

«Це підприємство, яке відповідає за енергетичну безпеку в країні. Тому до таких об’єктів де є диспетчери, сервери, в яких є і оперативна інформація, і не дай Бог, щоб слідчим захотілося все це взяти на дослідження, то наше з вами енергозабезпечення може опинитися під великим ризиком.  Тому я сподіваюся, що прокуратура це розуміє і працівники розуміють на який об’єкт вони прийшли,» — сказала С.Голікова. 

Нагадаємо, вчора «Укренерго» повідомило, що заощадило на держзакупівлі 6,7 млрд грн. Однак, вже сьогодні до їхнього відомства прийшла Генеральна прокуратура України, звинувачуючи нібито в розкраданні держкоштів. 

За словами речника «Укренерго», попри спроби дестабілізувати роботу компанії, диспетчерський пункт знаходиться під контролем – енергетична система України працює у сталому режимі.

Також нагадаємо, кримінальне провадження проти «Укренерго» триває з 2014 року. В рамках цього досудового розслідування вже були проведені обшуки. Тоді ЗМІ пов’язували їх з російським мільйонером Константином Григоришиним. Обшукам в компанії передували гучні кадрові перестановки, зокрема звільнення з посади керівника «Укренерго» креатури К.Григоришина — Юрія Касича.