Рітейлери критикують рішення уряду пускати людей в ТЦ та інші заклади за COVID-сертифікатами

В Асоціації рітейлерів вважають, що темпи вакцинації в України недостатні для того, щоб бізнес не працював у збиток.

Асоціація рітейлерів України та Українська рада торгівельних центрів виступили з критикою нових карантинних правил в «червоній зоні». Про це повідомляє прес-служба асоціації.

В організації критикують рішення, відповідно до якого чинні обмеження червоного рівня не будуть застосовуватися за умови наявності у всіх учасників (відвідувачів), працівників розважальних закладів, ТРЦ, кінотеатрів, театрів, музеїв, закладів громадського харчування тощо «зеленого» COVID-сертифікату.

«Не дивлячись на загальну позитивну ініціативу щодо розширення можливостей для підприємців працювати в умовах жорстких карантинних обмежень, в асоціаціях вважають, що ідея дозволу працювати та відвідувати заклади торгівлі виключно вакцинованим особам є передчасною та такою, що може погіршити стан бізнесу, зокрема, рітейлу» — йдеться в повідомленні.

Рітейлери зазначають, що темпи вакцинації в Україні є низькими (дві дози отримало менше 5 млн громадян), а тому запровадження обмежень за «принципом вакцинації» «не дозволить прибутково працювати роздрібній торгівлі, а підприємці будуть нести додаткові збитки».

Натомість в асоціаціях вважають, що слід дозволити роботу ТРЦ та роздрібних магазинів, «в тому числі й тих, співробітники яких мають результат тестування про наявність антитіл до COVID-19».

«Особливе занепокоєння викликають ініціативи щодо допуску в заклади торгівлі тільки вакцинованих осіб двома дозами, які мають негативний результат тестування методом ПЛР або осіб, що одужали від зазначеної хвороби. З метою збереження прибуткової господарської діяльності роздрібних мереж, кількість покупців та відвідувачів магазинів не повинна становити менше 75-80% від потоку відвідувачів у звичайних умовах» — повідомляють рітейлери.

Також у зверненні наголошується, що залишається невирішеним питання щодо дозволу пересування громадським транспортом осіб, що будуть мати COVID-сертифікати (в червоній зоні).

«Так, в Києві, згідно опублікованого порядку передбачається, що перепустки будуть видаватись працівникам підприємств критичної інфраструктури в обмеженій кількості. Норма щодо дозволу пересування особам (працівникам), які мають COVID-сертифікати або антитіла до COVID-19 відсутня» — йдеться в повідомленні.

В асоціаціях запевняють, що більшість представників роздрібної торгівлі «провадять активну компанію з вакцинації працівників» і вважають за потрібне дозволити роботу закладам роздрібної торгівлі (зокрема, тим що не могли працювати в червоній зоні), в яких 50% працівників, які обслуговують відвідувачів, мають документ, що підтверджує отримання однієї або двох доз вакцини, або негативний результат ПЛР, або результат тестування про наявність антитіл до COVID-19, або довідку про одужання.

При цьому вимоги щодо наявності обов’язкової вакцинації (наявності COVID-сертифікатів) запропоновано не розповсюджувати на відвідувачів торгово-розважальних центрів та роздрібних магазинів.

Рітейлери впевнені, що робота ТРЦ без обмежень зможе допомогти прискорити темпи вакцинації по всій країні завдяки відкриттю пунктів вакцинації в цих закладах.

Фото: Unsplash